امام محمد باقر علیه السلام: هرچیز بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث
نمایش خبر

اجرای طرح قرآنی " لیال عشر " در ایام الله دهه مبارک فجر

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
اجرای طرح قرآنی  لیال عشر  در ایام الله دهه مبارک فجر

فرهنگسرای قرآن ده محفل قرآن کریم را در ده مسجد شهر تهران برگزار می کند.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای قرآن طرح «لیال عشر» با محوریت برپایی ۱۰ محفل انس با قرآن در ۱۰ مسجد یکی از مناطق شهر تهران همزمان با ایام دهه فجر برگزار می‌شود.
این طرح که از برنامه‌های ویژه ایام دهه فجر سازمان فرهنگی  هنری شهرداری تهران است که به همت فرهنگ‌سرای قرآن اجرایی می‌شود.
اجرای دو تلاوت توسط قاریان بین‌المللی و برجسته و همچنین برگزاری مسابقه قرآن حضوری و سخنرانی پیرامون این ایام از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده برای این محافل است.

علی‌اکبر توپچی، رئیس فرهنگ‌سرای قرآن درخصوص این محافل گفت: این محافل از۱۲ بهمن‌ماه همزمان با آغاز دهه مبارک فجر با محفل انس با قرآن از مسجد امام خمینی(ره) در شهرک اکباتان فاز دو آغاز شده و براساس برنامه‌ مشخص در مساجد مختلف و منتخب برگزار می‌شود.
توپچی اظهار کرد: در این محافل علاوه بر بهر‌ه‌گیری از تلاوت قاریان ممتاز و برجسته دو قاری به تلاوت آیاتی از قرآن می‌پردازد و در ادامه گروه‌ تواشیح و ابتهال‌خوانی و همچنین از حافظان قرآن به ارائه محفوظات می‌پردازند.

وی عنوان کرد: از جمله فعالیت‌های خاص در نظر گرفته شده در این محافل، بیان تفسیر و تبین یکی از آیات سوره مبارکه اسراء «وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا» است که سؤالاتی براساس این نکات تفسیری تهیه شده است که چند روز پیش از اجرای محفل قرآنی، این نکات تفسیری و سؤالات میان نمازگزاران توزیع می‌شود و در روزی که محفل انس با قرآن برپا شد، به ۱۰ نفر از بانوان و ۱۰ نفر از آقایان هدایایی اهدا می‌شود.
رئیس فرهنگ‌سرای قرآن بیان کرد: آشنا کردن مردم با مفاهیم آیات کریم قرآن و مطالب و محتوای این آیات و بهره‌گیری از این نکات در زندگی در کنار بهره‌مندی از لذت استماع قرائت قرآن، از جمله اهداف برپایی این محافل است تا بتوان در این راستا قدمی در ایجاد شور و نشاط برای حضور حداکثری در محافل و مساجد و جلسات قران فراهم شود. 
شایان ذکر است مساجد :

امام علی (ع)
حجتیه
امام خمینی
فاطمیه
ابوالفضل (ع)
پیامبر اعظم (ع)
شیخ صدوق
مسجدالنبی (ص)
جامع لویزان
مسجد ابوذر
ده مسجدی است که بعد از نماز مغرب و عشاء آماده پذیرایی از قرآنیان و علاقمندان به حضور در این محافل است.

 

>دسته بندی:سازمان, سازمان, اخبار فرهنگسرا, تیتر دو, تیتر سه, آخرین اخبار, سازمان, سازمان, اخبار فرهنگسرا, تیتر دو, تیتر سه, آخرین اخبار, اخبار مهم , اخبار برگزیده
تعداد بازدید 48 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات