امام محمد باقر علیه السلام: هرچیز بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث
نمایش خبر

نمایشگاه قطاعی آیات قرآن کریم در نگارخانه هدی

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه قطاعی آیات قرآن کریم در نگارخانه هدی

فرهنگسرای قرآن نمایشگاه آثار قرآنی استاد سلیمان زاده را برگزار می کند.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای قرآن نگارخانه هدی این مرکز نمایشگاهی از آثار استاد سلیمان زاده را برگزار کرده است.تابلوهای این نمایشگاه که به شیوه قطاعی خلق شده اند، همگی مزین به آیات کلام الله مجید است.
قَطّاعی (کاغذ بُرش) هنری با قدمت 700 ساله و یکی از رشته‌های ظریف و دقیق هنری است که در آن هنرمند پس از طراحی روی کاغذ، نقش را با قیچی یا کارد مخصوص از میان کاغذ در می‌آورد و با چسباندن آن بر زمینه‌ای به رنگ دیگر، اثر جدیدی به وجود می‌آورد.
چنگیز سلیمان‌زاده متولد سال 1342 است و کار خود را به‌صورت حرفه‌ای در رشته قطاعی از سال 69 آغاز کرده و از سال 83 به بعد در نمایشگاه‌های مختلف حضور یافته است.
وی این کار را به‌صورت خودآموخته فراگرفته و کار بر روی آیات قرآنی را به‌عنوان پایه و اساس کارهای خود برگزیده است.
این هنرمند ارزشی دارای درجه 3 هنری در رشته قطاعی از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور است و بیش از 20 سال است در این رشته هنری ارزشمند به فعالیت و خلق اثر می‌پردازد.
40اثر از آثار ارزشمند استادسلیمان زاده در نگارخانه هدی فرهنگسرای قرآن  در بهمن و اسفند ماه 96به نمایش گذاشته شده است .
علاقمندان برای بازدید از این آثار می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 16 به فرهنگسرای قرآن به نشانی خیابان قزوین نرسیده به میدان شمشیری نبش خیابان شهید کاظمی مراجعه نمایند.

 

>دسته بندی:سازمان, سازمان, اخبار فرهنگسرا, تیتر دو, تیتر سه, آخرین اخبار, سازمان, سازمان, اخبار فرهنگسرا, تیتر دو, تیتر سه, آخرین اخبار, اخبار مهم , اخبار برگزیده
تعداد بازدید 59 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات